پیام چند رسانه‌ای (MMS)

معرفی پیام چند رسانه ای

سرویس پیام چند رسانه‌ای (MMS یا Multimedia Messaging Service) به شما امکان می‌دهد متن‌های طولانی، عکس و موسیقی را به سایر مشترکان ایرانسل ارسال یا ایمیل کنید. هر پیامی که تا سقف ۳۰۰ کیلوبایت شامل متن یا عکس یا صوت باشد، یک پیام چندرسانه‌ای محسوب می‌شود. همچنین با استفاده از این سرویس دیگر محدود به ۱۶۰ کاراکتر پیامک‌های عادی نیستید و می‌توانید متن‌های طولانی را به سادگی در یک پیام ارسال کنید.

 • هزینه ارسال هر پیام چند رسانه‌ای معادل ۱۹/۹ تومان است.
 • روش فعال‌سازی سرویس پیام چند رسانه‌ای

  برای فعال‌سازی کافیست مراحل زیر را دنبال کنید:

  ۱) اطمینان حاصل کنید که تلفن همراه شما از سرویس پیام چند رسانه‌ای پشتیبانی می‌کند.

  ۲) برای ثبت‌نام و درخواست استفاده از این سرویس، به یکی از مراکز فروش و خدمات یا نمایندگی‌های ایرانسل مراجعه کنید. فرم فعال‌سازی را به طور کامل پر کنید و شرایط و ضوابط مربوط به استفاده از سرویس پیام چند رسانه‌ای را بخوانید. سپس فرم را امضا کنید.

  ۳) فرم را به همراه کپی شناسنامه یا کارت ملی که شماره ایرانسل خود را بر روی آن نوشته‌اید به فروشنده مجاز ایرانسل تحویل دهید.

  ۴) پس از انجام مراحل فوق، تنظیمات پیام چند رسانه‌ای از طریق پیامک برای شما ارسال می‌شود. تنظیمات دریافتی را در تلفن همراه خود ذخیره کنید. اگر پیامک را دریافت یا ذخیره نکرده‌اید، می‌توانید کد *۵۵۵*۴*۱# را شماره‌گیری کنید.

 • نکات استفاده از سرویس پیام چند رسانه‌ای
  • پس از فعال‌سازی این سرویس می‌توانید به سایر مشترکان ایرانسل پیام چند رسانه‌ای ارسال کنید.
  • اگر گوشی دریافت‌کننده قابلیت دریافت پیام چند رسانه‌ای را نداشته باشد، یک نشانی اینترنتی به همراه یک رمز ورود از طریق پیامک برای او ارسال می‌شود. بدین ترتیب، دریافت‌کننده می‌تواند پیام ارسال شده را از طریق اینترنت مشاهده کند.
  • شما همچنین می‌توانید پیام چند رسانه‌ای را مستقیم به ایمیل فرد مورد نظر ارسال کنید.
 • پرسش‌های متداول
  • تفاوت پیامک (SMS) و پیام چندرسانه‌ای (MMS) چیست؟

   با سرویس پیامک تنها می‌توانید متن ارسال کنید و هر پیامک ۱۶۰ کاراکتر است. در حالی که پیام چندرسانه‌ای به شما امکان می‌دهد تا حجم ۳۰۰ کیلوبایت متن، عکس و کلیپ ویدئویی را در یک پیام ارسال کنید..