ضوابط و شرایط تبدیل سیم‌کارت اعتباری به دائمی

مشترک جهت تبدیل سیم‌کارت خود از حالت اعتباری (پیش پرداخت) به دائمی (پس پرداخت) در شبکه ایرانسل موظف به پذیرش و متعهد به رعایت ضوابط و شرایط ذیل است.

۱- تعاریف

۱-۱«اعتبار»: عبارت است از مبلغ ریالی یا بسته قابل استفاده در شبکه برای مشترک که شرکت ایرانسل اجازه استفاده از خدمات شبکه را بر اساس آن و تا سقف مشخص به مشترک می‌دهد.

این اعتبار خود به چند دسته کلی تقسیم‌بندی می‌گردد:

   ۱-۱-۱ «شارژ شگفت‌انگیز»: مشترکان سیم‌کارت‌های اعتباری ایرانسل می‌توانند با استفاده از سرویس شارژ شگفت‌انگیز علاوه بر اعتبار معمولی که با هزینه‌های پرداختی خود به دست می‌آورند؛ اعتبار مازاد دریافت کند. در حقیقت به کمک این روش مشترک می‌تواند با هزینه یکسان، اعتبار خود را بیش از مقدار معمول افزایش دهد؛ با این تفاوت که استفاده از این شارژ دارای تاریخ انقضا بوده و مشترک باید اعتبار دریافتی خود را در مدت زمان تعیین شده در زمان فعال‌سازی به مصرف رساند.

   ۱-۱-۲ «بسته‌های افزایشی»: این بسته‌ها که با نام بولتون نیز شناخته می‌شوند؛ عبارتند از ترکیب سرویس‌های مختلفی چون مکالمه، اینترنت پرسرعت همراه، پیامک و … که با فعال‌سازی و پرداخت هزینه مربوطه، در دسترس مشترکان خواهد بود.

۱-۲«سیم‌کارت اعتباری»: به سیم‌کارتی گفته می‌شود که مشترک هزینه‌های استفاده از آن را به صورت پیش پرداخت به ایرانسل می‌پردازد و سرویس‌های ارائه شده برای این سیم‌کارت‌ها تنها تا زمانی قابل استفاده می‌باشند که حساب مشترک به اندازه کافی برای استفاده از آن سرویس اعتبار داشته باشد.

۱-۳«سیم‌کارت دائمی»: به سیم‌کارتی گفته می‌شود که مشترک هزینه‌های مرتبط با استفاده از سرویس‌های ارائه شده برای آن سیم‌کارت را به صورت دوره‌ای و بعد از استفاده از آن سرویس‌ها پرداخت می‌نماید.

۱-۴- «ترابرد»: فرایندی که طی آن مشترک یک اپراتور با حفظ شماره می‌تواند اپراتور خود را تغییر دهد.

۲- هزینه

۲-۱- هزینه تبدیل سیم‌کارت اعتباری به دائمی بر اساس قیمت سیم‌کارت دائمی تعیین می‌گردد. مشترک باید توجه داشته باشد این هزینه بابت استفاده از سرویس تبدیل سیم‌کارت اعتباری او به سیم‌کارت دائمی بوده و قابل استرداد نمی‌باشد.

۲-۲- چنانچه مشترک خواستار تغییر روش پرداخت هزینه خدمات از اعتباری به دائمی باشد، ضروری است درخواست تغییر نوع اشتراک از اعتباری به دائمی را از طرق پیش‌بینی شده توسط ایرانسل که در وب‌سایت این شرکت قابل دسترسی بوده و به طرق مختلف به مشترکان اطلاع رسانی می‌گردد، ارسال نموده ضمن پذیرش ضوابط و شرایط تبدیل سیم‌کارت اعتباری به دائمی، هزینه مربوطه را از طریق یکی از روش‌های اعلام شده توسط ایرانسل پرداخت نماید.

تبصره: در صورت تغییر طرح پرداخت، کلیه خدمات ارزش افزوده که به طرح جدید منتقل می‌شود، براساس تعرفه جدید محاسبه خواهد شد.

۳- شرایط کلی

۱-۳ مشترک باید برای ثبت درخواست تبدیل سیم‌کارت خود از اعتباری به دائمی، نشانی خود را به دقت بازبینی نماید. هرگونه ارتباط بعدی با مشترک از طریق این آدرس انجام خواهد پذیرفت. در صورت اشتباه بودن این آدرس، مسئولیت ارائه آدرس اشتباه بر عهده مشترک بوده و هرگونه اعتراض نسبت به این مورد پذیرفته نیست.

۲-۳- اطلاعات مرتبط با مشترک از قبیل شماره ملی و… باید به صورت کامل در سامانه ایرانسل ثبت شده باشد. در صورت نقص در اطلاعات ثبت نامی مشترک، درخواست تبدیل سیم‌کارت اعتباری به دائمی از جانب ایرانسل رد خواهد شد. بنابراین مشترک ابتدا باید از صحت اطلاعات ثبت شده برای سیم‌کارت اعتباری اطمینان حاصل نموده و سپس مبادرت به درخواست تبدیل سیم‌کارت نماید.

۳-۳- نحوه محاسبه هزینه استفاده مشترک از سیم‌کارت به محض وصول درخواست تبدیل از سیم‌کارت اعتباری به دائمی به مانند مشترکان دائمی صورت خواهد پذیرفت، مع‌الوصف این تبدیل در کلیه سیستم‌های ایرانسل نیازمند زمان خواهد بود که پایان یافتن این روند به وسیله پیامک توسط ایرانسل به اطلاع مشترک می‌رسد. مشترک می‌بایست در نظر داشته باشد که در این فاصله ممکن است به واسطه عدم اتمام فرایند تبدیل، هزینه استفاده از اینترنت ایشان به صورت آزاد محاسبه گردد لذا برای جلوگیری از این امر نامبرده می‌بایست در انتظار دریافت پیامک مربوطه بماند و در غیر این‌صورت هیچ ادعایی در این رابطه مسموع نخواهد بود.

۴-۳- مانده اعتبار حساب سیم‌کارت اعتباری مشترک و بسته‌های افزایشی اصلی به حساب سیم‌کارت دائمی منتقل خواهد شد. این موضوع شامل شارژ شگفت‌انگیز نیز خواهد بود. با این‌حال، شارژ شگفت‌انگیزی که به‌صورت هدیه به مشترک اختصاص یافته باشد، بسته‌های رومینگ، کلیه بسته‌های هدیه،  موارد ذکر شده در قسمت «پیشنهادها»، طرح‌های تشویقی موجود و آتی و بسته‌های ترکیبی شخصی‌سازی شده از جمله بوم پلاس قابل انتقال نیست. علاوه بر این، اشتراک سرویس پیشواز نیز لغو می‌شود و آهنگ‌های پیشواز فعال در حساب‌کاربری حذف خواهند شد.

تبصره : کلیه بسته‌های شبانه که از حساب اعتباری به سیم‌کارت دائمی منتقل خواهند شد صرف نظر از وضعیت پیشین،تنها از ساعت ۲  الی ۸ صبح قابل استفاده خواهند بود.

۵-۳- ایرانسل ممکن است در زمان تبدیل سیم‌کارت مشترک از اعتباری به دائمی، بسته یا اعتباراتی را به صورت تشویقی به وی اعطا نماید. بدیهی است این موارد از جمله تکالیف ایرانسل نبوده و این شرکت مجاز خواهد بود در هر زمان و بنا به تشخیص خود مقدار این بسته‌ها و اعتبار آنها را تغییر داده و یا حتی از تخصیص آنها به مشترک صرف‌نظر نماید. مشترک حق هیچ‌گونه اعتراضی را در رابطه با این موضوع ندارد.

۶-۳- مشترکان این امکان را نخواهند داشت تا پس از تبدیل سیم‌کارت اعتباری خود به سیم‌کارت دائمی، این رویه را به صورت معکوس اجرا نموده و سیم‌کارت خود را از حالت دائمی مجددا به اعتباری تبدیل نمایند. به بیان دیگر، تبدیل سیم‌کارت اعتباری به دائمی بازگشت ناپذیر می‌باشد و در زمانی که مشترک اقدام به تقاضا برای دریافت این سرویس می‌نماید فرایند تبدیل سیم‌کارت اعتباری او به دائمی آغاز شده و هزینه‌های دریافتی غیر قابل بازگشت می‌باشند.

تبصره ۱: مشترکین ترابرد شده ای که قصد ترابرد مجدد از شبکه ایرانسل را دارند و در زمان تبدیل سیم کارت اعتباری خود به سیم کارت دائمی از مزایای تشویقی در نظر گرفته شده استفاده نموده اند، وفق مفاد تبصره ۱ ذیل بند ۳-۵ قرارداد مشترکین دائمی و اعتباری، صرفا پس از انجام تعهدات خود مبنی بر عودت هزینه های مرتبط با دریافت خدمات فوق، امکان ترابرد خواهند داشت.

۷-۳- پس از تبدیل سیم‌کارت از حالت اعتباری به دائمی، کلیه مفاد قرارداد مشترکان دائمی ایرانسل بر روابط مابین این شرکت و مشترک حاکم خواهد بود.