js

آخرین اخبار

معرفی و رونمایی ۷ محصول و سرویس جدید ایرانسل!

معرفی و رونمایی ۷ محصول و سرویس جدید ایرانسل!
در مراسم چهارمین سالروز راه‌اندازی شبکه تلفن همراه ایرانسل،
۷ محصول و سرویس جدید ایرانسل معرفی و رونمایی شدند!


این محصولات و سرویس‌های جدید که همگی آنها برای اولین بار در ایران معرفی و عرضه می‌شوند شامل اولین خدمات حقیقی بانکداری همراه، مودم USB وایمکس ایرانسل به همراه سامانه تقویت‌کننده، سرویس منطقه طلایی، سرویس نقشه مجازی ایرانسل (نما)، شبکه خصوصی مجازی (VPN) وایمکس ایرانسل، شارژ الکترونیکی با رویکرد جدید و ارتقای خدمات دیتای ایرانسل می‌باشند.

خدمات بانکداری همراه ایرانسل!
راهکار بانکداری همراه ایرانسل در فاز اول با همکاری بانک سامان راه‌اندازی شده و شامل سرویس‌های اعلام مانده حساب، پرداخت قبوض، انتقال وجه، دریافت صورت‌حساب و خرید کارت شارژ می‌شود که بر روی بستر کدهای دستوری (USSD) بنا شده است. برای استفاده از این سامانه کافی است کاربران تلفن همراه، یک یا چند کارت بانکی عضو شبکه شتاب خود را به این سامانه متصل کنند تا بتواند با شماره‌گیری کد دستوری #۷۲۴* در هر ساعت از شبانه‌روز و در هر مکان، بدون پرداخت هزینه، عملیات بانکی خود را در حداقل زمان انجام دهند.
این سرویس، نخستین سرویس حقیقی بانکداری همراه کشور بوده که بدون نیاز به نصب هر نوع نرم افزار یا گوشی خاص، مشترک را قادر به استفاده از خدمات بانکداری همراه می‌کند.


مودم USB وایمکس ایرانسل!
مودم USB وایمکس ایرانسل با ابعادی بسیار کوچک و در شکل یک حافظه فلش، به رایانه شخصی کاربر متصل شده و امکان دسترسی به اینترنت پرسرعت بی‌سیم وایمکس ایرانسل را برای وی فراهم می آورد. از این طریق، کاربر قادر خواهد بود به آسانی و در تمامی مناطق تحت پوشش، به اینترنت پرسرعت بی‌سیم دسترسی داشته باشد.
به همراه این مودم، یک سامانه تقویت کننده نیز ارائه می‌شود تا در مکان هایی که امواج دریافتی ضعیف‌ هستند، همچنان اینترنت با کیفیت و سرعتی مناسب در اختیار کاربر قرار گیرد.


خدمات منطقه طلایی ایرانسل!
با ارائه خدمات منطقه طلایی ایرانسل، برای اولین بار در ایران، مشترکان سیم‌کارت‌های اعتباری ایرانسل، با تعیین محدوده مکانی دلخواه دایره شکل، از تخفیف مکالمه داخل شبکه در آن مکان برخوردار خواهند شد.
با استفاده از این سرویس، این امکان برای مشترکان فراهم شده است که به دلخواه خود نقطه‌ای را انتخاب و هرگاه تماس‌های خود را تا شعاع مشخصی از این نقطه برقرار می‌کنند، شامل تخفیف «منطقه طلایی» خود شوند. پس از فعال‌سازی این سرویس تنها کافی است تماس‌ها از منطقه طلایی مشخص شده توسط مشترک برقرار شود تا بتوان بدون محدودیت در تمام ساعات شبانه‌روز از تخفیف منطقه طلایی ایرانسل استفاده کرد.
این سرویس به دو شکل «منطقه طلایی عمومی» و «منطقه طلایی شخصی» ارائه می‌شود. بدین ترتیب مشترکان می‌توانند پس از اشتراک این خدمات، تعدادی «منطقه طلایی عمومی» و یا «شخصی» را انتخاب کرده و از مزایای آن بهره‌مند شوند.


نقشه مجازی ایرانسل (نما)!
خدمات نقشه مجازی ایرانسل سرویسی است که می‌تواند مکان مشترکان تلفن همراه را در تمامی نقاط تحت پوشش شبکه ایرانسل، تشخیص داده و کاربردهای متنوعی را براساس آن ارائه دهد. ‌از جمله کاربردهای مهم این سرویس که در مرحله آزمایشی ارائه شده‌اند، می‌توان به تعیین مکان دوستان با نام «نمای دوستان» و تعیین مکان اعضای خانواده یا «نمای خانواده» اشاره کرد. به کمک این سرویس می‌توان از موقعیت مکانی اعضای خانواده یا دوستان آگاه شد.


شبکه‌ اختصاصی مجازی وایمکس ایرانسل (VPN)!
با استفاده از VPN، کاربرانی که در نقاط دور و خارج از دفتر اصلی هستند و یا دفاتری که به صورت غیرمتمرکز قرار دارند می‌توانند به شبکه داخلی سازمان خود دسترسی ایمن داشته باشند. این سیستم را می‌توان با سیستم‌های گران‌قیمتی مانند خطوط اجاره‌‌ای (Leased Line) و یا تحت مالکیت (Owned) مقایسه کرد که تنها در داخل یک سازمان قابل استفاده هستند. هدف VPN، ارائه همان قابلیت‌ها به سازمان‌ها، با هزینه ای کم‌تر است.
این سامانه که با استفاده از زیرساخت‌های عمومی و مشترک عمل می‌کند، با بکارگیری فرآیندهای امنیتی و پروتکل‌های ایمن، مانند پروتکل ایجاد تونل سطح دو (L2TP)، حریم خصوصی کاربران را نیز حفظ می‌کند.
بستر VPN برای شرکت‌ها و بانک های با شعب پراکنده مناسب است. شرکت‌هایی که نیاز دارند شعب و دفاتر نزدیک خود یا آنهایی که در مناطق مختلف پراکنده‌اند را به هم متصل نمایند می‌توانند با استفاده از VPN و به راحتی یک شبکه خصوصی مقرون به صرفه، پرسرعت و کارآمد ایجاد کنند. این سیستم همچنین برای کارمندان یا نمایندگانی که سیار بوده و یا مدام در سفر هستند و در همان حال نیازمند دسترسی به پایگاه داده‌های شرکت و اطلاعات ذخیره شده در دفتر مرکزی هستند، سودمند خواهد بود.


گسترش خدمات شارژ الکترونیک ایرانسل(e-Charge)!
گستره عرضه خدمات شارژ الکترونیک که پیش از این و برای اولین بار در ایران توسط ایرانسل راه‌اندازی شده بود، رشد و گسترش پیدا خواهد کرد.
با استفاده از خدمات «شارژ الکترونیکی» (e-Charge)، تمامی مشترکان ایرانسل می‌توانند با روشی ساده، سریع و مطمئن بدون نیاز به خریداری کارت شارژ، اعتبار مکالمه خط اعتباری خود را افزایش دهند. همچنین با توسعه امکانات این سرویس پیشرفته توسط ایرانسل، مشترکان می‌توانند به هر میزان که مایل باشند، سیم کارت خود را شارژ کنند و یا صورت‌حساب سیم‌کارت دائمی خود را بپردازند.


گسترش پوشش شبکه EDGE ایرانسل!
ایرانسل پیش از این و برای نخستین بار در ایران، در کلیه مناطق و جاده‌های تحت پوشش شبکه تلفن همراه خود، خدمات اینترنت همراه مبتنی بر فناوری GPRS) General Packet Radio Service) و در شهرهای پرجمعیت کشور، سرویس ممتاز و پرسرعت‌تر EDGE) Enhanced Data rates for GSM Evolution) را به عنوان گستره‌ترین شبکه بی‌سیم دیتای کشور راه‌اندازی کرده بود و اکنون پوشش و ارتقاء سرعت خدمات اینترنت همراه ایرانسل بر پایه فناوری EDGE را گسترش داده است.
با استفاده از خدمات اینترنت همراه ایرانسل، تمامی مشترکان سیم کارت‌های دائمی، اعتباری و پیام رسان ایرانسل می‌توانند در هر لحظه به‌وسیله گوشی تلفن همراه، لپ تاپ، رایانه دستی (PDA) و یا رایانه لوحی خود به اینترنت همراه با سرعت و کیفیت ارتقاء یافته متصل شوند.