js

آخرین اخبار

ایرانسل یک ساله شد

شبکه اپراتور دوم تلفن همراه در ۲۹ مهر ماه ۸۵ با واگذاری سیم‌کارت در سه شهر تهران، تبریز و مشهد آغاز به کار کرد.

ایرانسل یک ساله شد
به گزارش روابط عمومی ایرانسل، "علیرضا قلمبر دزفولی، مدیرعامل شرکت خدمات ارتباطی ایرانسل" به مناسبت سالروز آغاز به کار ایرانسل طی یک نشست خبری، تاریخچه ا‌ی از روند کار ایرانسل ارایه کرد و افزود: ایرانسل در ۳۰ آبان ماه ۸۴ مبلغ ۳۰۰ میلیون یورو به عنوان حق لیسانس پرداخت کرد و ششم آذر ماه همین سال پروانه شبکه و خدمات ارتباطات سیار (GSM) توسط وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به این شرکت اعطا شد.
به گفته وی، هفتم اسفند ماه سال ۸۴ سرمایه‌گذاری خارجی ایرانسل تائید شد و توانست در ۱۹ تیر ماه سال ۸۵ گواهی عدم تداخل در باند فرکانسی واگذاری GSM۹۰۰ را دریافت کند که عملا قرارداد کاری ایرانسل نیز از همین روز آغاز شده است و در نهایت ۲۹ مهر ماه ۸۵ فروش سیم‌کارت‌های دائمی ایرانسل آغاز شد.

از گذشته تا آینده
وی اظهار داشت: در زمان اعلام مزایده ایرانسل در مهر ماه ۸۲،‌ فقط ۸/۲ میلیون مشترک تلفن همراه با ضریب نفوذ ۲/۳ درصد در کشور وجود داشت و قیمت ثبت نام سیم کارت دولتی ۴۴۰ هزار تومان و قیمت آن در بازار آزاد یک میلیون تومان بود و متقاضیان برای دریافت سیم کارت ثبت‌نامی خود دست کم یک سال باید منتظر میماندند.

 به گفته دزفولی، در مقطع واگذاری پروانه بهره‌برداری یعنی آذر ماه سال ۸۴، تعداد مشترکان تلفن همراه حدود هشت میلیون نفر با ضریب نفوذ تلفن همراه ۱۲ درصد بود و قیمت سیم‌کارت دولتی به ۳۶۰ هزار تومان کاهش یافته بود و زمان انتظار برای دریافت سیم‌کارت نیز به پنج ماه تقلیل یافته بود.
وی ادامه داد: اما در مقطع بهره‌برداری یعنی مهر ماه ۸۵، تعداد مشترکان تلفن همراه به حدود ۵/۱۱ میلیون با  ضریب نفوذ ۱۷ درصد افزیش یافته بود و قیمت سیم‌کارت دولتی نیز ۲۸۸ هزار تومان مصوب شده بود که کاهش در میزان تقاضا برای تلفن همراه را نیز در پی داشت.
وی، به برنامه تعداد مشترکان براساس طرح تجاری اشاره کرد که براساس آن ایرانسل می‌بایست در سال اول از حداقل ۳/۲ میلیون مشترک، سال دوم از حداقل هفت میلیون مشترک و سال سوم از حداقل ۱۰ میلیون مشترک برخوردار باشد.
دزفولی ادامه داد: درحال حاضر تعداد سیم کارت های فعال ایرانسل چهار میلیون و ۶۰۰ هزار نفر و تعداد کل مشترکان ثبت شده پنج میلیون و ۱۵۰ هزار نفر میباشد و در تلاشیم تا ۵۰۰ هزار سیم‌کارت ثبت شده که از سیم‌کارت‌های هدیه‌ی است که با تاخیر به دست مشترکان رسیده است، ظرف مدت کوتاهی فعال شوند.
وی با اشاره به اینکه ایرانسل تا مهر ماه ۸۶ توانست ۲۰ درصد از سهم بازار تلفن همراه را به خود اختصاص دهد، یادآور شد: همچنین این شرکت ۵۱ درصد از مشترکان جدید در سال ۸۶ را به خود اختصاص داد و سهم شرکت ارتباطات سیار و تالیا از این بازار ۴۹ درصد بوده است.
دزفولی، میزان پوشش شهرهای کشور در یک سال اول را طبق برنامه ۵۰ درصد عنوان کرد که تنها ۴۴ درصد آن محقق شده است و در سال دوم باید میزان پوشش خود را به ۵۶ درصد، سال سوم ۶۱ درصد و نهایتا در سال پانزدهم به ۸۵ درصد پوشش کشور افزیش داده شود. به گفته مدیرعامل ایرانسل پوشش جاده ای هم در سال اول حدود ۱۶۰۰ کیلومتر است.
وی با اشاره به ۲۳۰ شهر تحت پوشش در سال نخست برنامه گفت: تلاش می‌کنیم تا پایان سال به پوشش ۳۰۰ شهر برسیم که با زمان‌بندی پوشش ۷۰ شهر تا پایان سال ۸۶،‌پوشش جمعیتی ایرانسل تا پیان سال به ۵۵ درصد خواهد رسید.

تعهدات مالی ایرانسل
مدیرعامل ایرانسل تصریح کرد: ایرانسل باید سالانه مبلغ ۱/۲۸ درصد از کل درآمد خود را به وزارت ارتباطات بپردازد که ۸۰ درصد از مبالغ پیش‌بینی شده که در برنامه تجاری در سال ۸۲ به وزارت ارتباطات تسلیم شده، مبلغ تضمینی است که ایرانسل موظف به پرداخت آن است.
وی اضافه کرد: همچنین ایرانسل در هر سال به ازای هر بلوک ۱۰۰ هزار شماره‌ باید ۲۰ میلیون تومان به سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی بپردازد که اکنون بابت دو گروه پیش شماره ۰۹۳۵ و ۰۹۳۶ سالانه چهار میلیارد تومان به رگولاتوری پرداخت می‌کنیم و بابت خدمات اجرایی و عمومی نیز سه درصد درآمد قراردادی سال قبل نیز پرداخت  می‌شود.
دزفولی با اشاره به تعهد ایرانسل مبنی بر ایجاد ۲۰ هزار شغل، خاطرنشان کرد: تاکنون تعداد نیروی انسانی که به صورت مستقیم در شرکت ایرانسل بکار گرفته شده‌اند، ۱۰۱۲ نفر و ۱۵ هزار نفر نیز از طریق پیمانکاران اصلی و فرعی در زمینه‌های مختلف مشغول به کار شده‌اند که کل اشتغال ایجاد شده در طی این مدت بیش از ۱۶ هزار نفر است.

وی در پاسخ به سوال خبرنگاری در رابطه با عمل نکردن ایرانسل به تعهدات مالی‌اش گفت: تمامی تعهدات مالی ایرانسل در موعد مقرر پرداخت شده است و آنچه که به عنوان تاخیر از آن یاد می‌شود، یک ماه فرصتی است که در قرارداد پیش بینی شده که ما بابت قرارداد اتصال متقابل ۲۱ میلیارد تومان از وزارت ارتباطات طلب داشتیم.
وی ادامه داد: براساس قوانین مدنی کشور، حق ایرانسل بود که تهاتر کند که از مبلغ ۷۲ میلیارد تومان که بدهی شرکت‌های مخابرات به ایرانسل بود، کسر کرده و مجددا بعد از دو هفته ۷۲ میلیارد تومان را هم پرداخت کردیم.
دزفولی اضافه کرد: علاوه‌بر ۷۲ میلیارد تومان سال نخست که به صورت قانونی پرداخت شده، ۲۸ میلیارد تومانی هم از وزارت ارتباطات بابت اتصال متقابل طلب داشتیم که مجموعا یکصد میلیارد تومان به وزارت ارتباطات پرداخت شده است.

سرمایه گذاری ۵/۱ میلیارد دلاری MTN

به گفته وی، از طرف سازمان تشویق و حمایت از سرمایه‌گذاری خارجی (FIPPA) به شرکت MTN اجازه داده شده است تا سقف ۵/۱ میلیارد دلار به صورت وجه نقد وارد کشور کند که تاکنون مبلغ ۸۳۴ میلیون دلار از طریق شرکت MTN وارد کشور شده است که یکی از مهمترین سرمایه‌گذاری‌های خارجی در دو سال گذشته محسوب می‌شود.

خدمات مشترکان شبانه‌روزی ایرانسل
دزفولی با اشاره به بخش خدمات مشترکان و مرکز تماس ایرانسل که به منظور پاسخ گویی و رسیدگی به نیازها و سوالات مشترکان به صورت  شبانه‌روزی و هفت روز هفته  فعالیت می‌کند گفت: شاخص‌های عملکرد ایرانسل در رابطه با مرکز تماس در سه ماه اخیر به این صورت است که متوسط CHT (نگهداشت تماس و پاسخگویی به مشترک) ۱۶۴ ثانیه و متوسط زمان پاسخگویی به مشتری ۱۰۲ ثانیه بوده است و همچنین درصد تماس‌هایی که در ظرف ۳۰ ثانیه به آنان پاسخ داده می‌شود، ۳۰ درصد است.
به گفته وی، یک میلیون و ۲۲۰ هزار تماس‌های دریافتی در طول یک ماه بوده و ۱۱ میلیون و ۴۸۰ هزار تماس میزان کل تماس‌های دریافتی مرکز تماس ایرانسل تاکنون بوده است.

از برنامه جلوییم
دزفولی به ارایه مقایسه‌ی عملکرد ایرانسل پرداخت و گفت: مطابق آنچه که وعده داده بودیم، می‌بایست در یک سال اول فعالیت خود از ۳/۲ میلیون مشترک برخوردار می‌شدیم که اکنون این رقم به ۱/۵ میلیون مشترک افزیش یافته و از ۱۵۸۰ کیلومتر پوشش جاده‌ای به ۱۹۰۰ کیلومتر یعنی ۲۰ درصد بیشتر از برنامه دست یافته ا‌یم.
وی افزود: از ۲۴۸ شهر وعده داده شده، ۲۳۰ شهر تحت پوشش قرار گرفته و ۱۵ شهر نیز آماده بهره‌برداری است که یا تحت آزمایش است یا در انتظار لینک‌های انتقال از سوی شرکت ارتباطات زیرساخت است.
مدیرعامل ایرانسل به ۴۹ درصد پوشش جمعیتی وعده داده شده اشاره کرد که ۴۴ درصد آن تکمیل شده و پنج درصد نیز آماده بهره‌برداری است که به دلیل توقف ۱۲۲ سایت در تهران از سوی شهرداری و برخی مشکلات با شهرداری تهران، عامل اصلی کاهش پوشش جمعیتی در تهران شده است.

سهم ایرانسل، ۱۱ دلار از هر مشترک
دزفولی همچنین به میانگین درآمد ماهانه ۱۱ دلار از هر مشترک اشاره کرد و گفت: ایران با پنج سنت به ازی هر دقیقه یکی از کشورهای با پائین‌ترین تعرفه در دنیا محسوب می شود و با ۱۲۰ دقیقه مکالمه به ازی هر مشترک در هر ماه، نرخی کمتر از متوسط میزان مکالمه به ازای هر مشترک در ماه برخوردار است و علیرغم رشد شبکه ارتباطات سیار در کشور در یکی دو سال اخیر یکی از پائین‌ترین ضریب نفوذهای تلفن همراه را  در دنیا داریم.

۱۲۲ سایت متوقف شده در تهران
مدیرعامل ایرانسل در پاسخ به سوالی مبنی بر چگونگی روند شکل گیری شرکت سایت شیرینگ گفت: با انجام توافقات کلی و تشکیل شرکت مشترکی با حضور شرکت ارتباطات سیار، ایرانسل و شهرداری، مقدمات تاسیس آن فراهم شده، شرکت‌ها نماینده‌های خود را معرفی کرده اند، اساسنامه آن نهایی شده و سرمایه شرکت مشخص شده است.
وی ادامه داد: اما پیش از این با توافقاتی که با معاون اداری و مالی شهرداری صورت گرفته بود، مقرر شده بود همزمان با طی مراحل تاسیس شرکت، سایت‌هی مورد نیاز ایرانسل به عنوان اپراتوری که تازه‌کار است و برای توسعه خود نیاز به این سایت‌ها دارد، متوقف نماند و مشروط به تشکیل این شرکت نشود اما متاسفانه مشروط شد و تعداد ۱۲۲ سایت در تهران متوقف شده و به میزان پنج درصد از تکمیل پوشش تهران عقب هستیم.
دزفولی اضافه کرد: با وجود اینکه موضوع راه‌اندازی شرکت حل شده و قرار است سایت‌‌ها واگذار شود، اما در دو سه هفته اخیر هم تاخیرات مکرری در صدور مجوز ایجاد سایت‌ها در تهران وجود داشته است.
وی با اشاره به اینکه تاکنون شبکه ایرانسل از طریق نصب سایت‌ها بر روی ملک‌های خصوصی توسعه یافته است، تصریح کرد: به تازگی شهرداری در نصب سایت‌ها در ملک‌های خصوصی نیز ممانعت به عمل آورده و برای استفاده از سایتی به صورت مشترک با اپراتور دیگر، باید رضایت اپراتور قبلی را کسب کنیم و یا اینکه عوارض آن پرداخته شود که همه اینها مشروط به این است که آن سایت‌ها در طراحی ایرانسل مورد استفاده قرار بگیرد.

تکذیب یک شایعه
وی همچنین درباره ابهامی مبنی بر فروش سهام MTN در پروژه ایرانسل اظهار داشت: فروش سهام این شرکت در این پروژه ایرانی مطرح نیست.
دزفولی با اشاره به اینکه MTN در حال افزیش میزان سرمایه‌گذاری‌های خود است و قصد ندارد تا بخشی از سهام خود را واگذار کند.

بزرگترین ضربه را خوردیم
به گفته مدیرعامل ایرانسل، بیشترین اهمیت فعلی سایت شیرینگ در نصب سایت‌های میکرو است که تا زمانیکه پوشش شبکه ایرانسل هم کامل نشود، کمتر به این نوع سایت‌ها نیاز دارد.
وی ادامه داد: عمدتا سایت‌های میکرو بری افزیش ظرفیت مورد نیاز است که این امر در شرایط فعلی مورد نیاز شرکت ارتباطات سیار است و سایت‌های میکرو که ایرانسل به آنها نیاز دارد، چندان به کار شرکت ارتباطات سیار نمی آ‌ید که این امر موجب شد تا بزرگترین ضربه را در تهران خوردیم و امیدواریم با تاسیس این شرکت که به دلیل راه‌اندازی آن نصب سایت‌هایمان در تهران به تاخیر افتاده، این مشکلات حل شود.

منع اپراتور دوم و شرکا از حضور در اپراتور سوم
دزفولی درباره حضور ایرانسل در مزایده اپراتور سوم تلفن همراه گفت: اپراتور دوم و شرکا در شرکت در مزایده اپراتور سوم تلفن همراه منع شده‌اند.
وی تاکید کرد: نه شرکای داخلی ایرانسل و نه MTN قصدی برای ورود به اپراتوری سوم تلفن همراه را ندارند.
دزفولی یادآور شد: طبق پروانه، اپراتور سوم، دو سال پس از عملیاتی شدن اپراتور دوم می‌تواند آغاز به کار کند که باتوجه به عملیاتی شدن ایرانسل در ۲۹ مهر ۸۵، اپراتور سوم، از ۲۹ مهر ۸۷ به بعد می‌تواند وارد عرصه شود.

کیفیت خدمات
مدیرعامل ایرانسل، در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر کیفیت سرویس‌های ارزش افزوده سیم کارت‌های ایرانسل گفت: MMS به دستور سازمان تنظیم مقررات قطع شده است.
وی ادامه داد: GPRS نیز در آخرین طرح تشویقی ارایه شده به مشترکان در روزهای آخر هفته، به دلیل تقاضی زیاد در پایان هفته و رایگان بودن آن و اصرار ایرانسل مبنی بر ادامه آن با وجود همه تداخلات موجود به دلیل آشنایی مشترکان با ین سرویس، نسبت به افزیش ظرفیت اقدام کردیم و به کیفیت قابل قبولی رسیده است.

اینترکانکش بدون درمان مانده است
دزفولی درباره قرارداد اینترکانکشن نیز گفت: به رقم تعهد شرکت ارتباطات زیرساخت مبنی بر قرارداد اینترکانکشن، اما این مساله از سوی این شرکت اجرایی نشده و به دلیل نبود SLA میان ایرانسل و شرکت ارتباطات زیرساخت، عمده قطعی‌هایی هم که در شبکه ایرانسل اتفاق می‌افتد، به دلیل قطعی‌‌های مسیر فیبر یا خطوط انتقال است که به ناچار به شبکه ایرانسل تحمیل می‌شود.
وی ادامه داد: این قراردادها امضا نشده و طلب ما از وزارت ارتباطات هم به دلیل عدم امضای قراردادهای اینترکانکشن است.
دزفولی همچنین تصریح کرد: تا زمانی که اتصال‌ها انجام نشده باشد، نمی‌توان در مورد کیفیت صحبت کرد و قضاوت دقیقی درباره آن داشت. زمانی می‌توانیم از کیفیت صحبت کنیم که شبکه سرپا باشد اما وقتی قطعی وجود داشته باشد، کیفیت دقیقی هم وجود ندارد.

یک میلیون و ۲۰۰ هزار سیم‌کارت هدیه
مدیرعامل ایرانسل همچنین از توزیع یک میلیون و ۲۰۰ هزار سیم‌کارت هدیه خبر داد که ۹۰۰ هزار سیم‌کارت تحویل مشترکان شده و از این میزان نیز ۷۳۰ سیم‌کارت فعال شده است.
وی، تاخیر در واگذاری سیم‌کارت‌های هدیه را ناشی از عملکرد شرکت پست دانست که اکنون ین مشکل رفع شده و مانعی بر سر راه توزیع به موقع وجود ندارد.

قطع MMS طولانی شده است
دزفولی درباره قطعی MMS ایرانسل نیز گفت: پیشنهادات خود را درباره نگرانی‌های به حق شورای عالی انقلاب فرهنگی و ارگان‌های تظارتی ارایه داده‌یم.
وی ادامه داد: قطعی MMS ایرانسل اواخر اردیبهشت ماه ابلاغ و ایرانسل اوایل مرداد ماه پیشنهادات خود را به رگولاتوری ارایه داد اما علیرغم وعده رگولاتوری مبنی بر مدت سه ماهه برای تدوین مقررات اما این زمان به شش ماه رسیده و هنوز این آئین نامه تدوین نشده است.
وی خاطرنشان کرد: در قرارداد پیش‌بینی شده که چنانچه براساس درخواست و یا ابلاغ سازمان تنظیم مقررات، تقاضای قطع سرویسی داده شود، وزارت ارتباطات مکلف به جبران خسارت است که درخصوص MMS هم درخواست خسارت کردیم که جزو مطالبات ایرانسل محسوب می‌شود.

نگران سرمایه گذاری در ایران نیستیم
"فردی مولمن" معاون مالی ایرانسل درباره موضع MTN در صورت اعمال تحریم علیه ایران گفت: MTN درحال حاضر در ۲۱ کشور فعالیت می‌کند و در هر کدام مشکلات خاص خود را دارد و مشکل تحریم در برابر شریط جنگ در سایر کشورها، شریط چندان سختی نیست که MTN را از سرمایه‌گذاری در ایران پشیمان کند.
وی اظهار داشت: سرمایه‌گذاری MTN در ایران بلند مدت و همینطور سودآور است و نگرانی از سرمایه‌گذاری در ایران وجود ندارد و میزان افزیش تعداد مشترکان در ایران رضایت‌بخش است.
مولمن با اشاره به اینکه MTN-ایرانسل تابع اوضاع و مقررات آفریقای جنوبی است و هر شش ماه یکبار باید وضعیت خود را گزارش دهد، اظهار داشت: براساس گزارش شش ماهه نخست، سرمایه‌‌گذاران از نتیجه فعالیت این شرکت شگفت زده شده‌اند.
وی خاطرنشان کرد: واقعیت دارد که تعرفه‌ها در ایران از پائین‌ترین تعرفه‌ها در سراسر جهان محسوب می‌شود و ایرانسل سومین پروژه بزرگ MTN از نظر شمار مشترکان محسوب می‌شود و تاثیر آن بر سهام این شرکت آفریقایی مثبت بوده است.

شارژ الکترونیکی
"صامتی" معاون فروش و توزیع ایرانسل نیز گفت: ایرانسل بیش از ۱۵ هزار نقطه فروش کارت شارژ دارد که موجودی کانال فروش را هر روز کنترل می‌کند.
وی با اشاره به اینکه دو میلیون کارت شارژ در شبکه توزیع وجود دارد، افزود: حرکت به این صورت است که به سمت شارژ الکترونیکی و یا استفاده از POS می‌رویم.
معاون فروش و توزیع ایرانسل تصریح کرد: کنترل نقطه به نقطه قیمت شارژ امکان‌پذیر نیست و تنها افزایش فروشنده‌ها و ایجاد فضای رقابت باعث می‌شود که قیمت‌ها بالا نرود.
وی تکید کرد: با کنترل شبکه‌های بزرگ و همینطور شبکه بازرسی ایرانسل، موارد خلاف‌، شناسایی و پیگیری می‌شوند.

ارسال روزانه ۲۰ میلیون پیامک در شبکه یرانسل

"لامبو" مدیر برنامه ریزی شبکه ایرانسل میزان پیامک‌های ارسالی در شبکه ایرانسل را روزانه بین ۱۸ تا ۲۰ میلیون عنوان کرد و گفت: همچنین روزانه ۱۴ میلیون تماس در شبکه ایرانسل برقرار می‌شود.
وی درباره KPI شبکه گفت: عوامل مشکل‌ساز موجب افت کیفیت خدمات ایرانسل می‌شوند که تاکنون ناگزیر از آنها بوده‌ایم.
وی افزود: در موافقت‌نامه پروانه نقش عوامل خارجی آمده و تنها در صورتی می‌توان KPI دقیق شبکه و براساس آنچه که در پروانه آمده است را بیان کرد که عوامل مشکل‌ساز وجود نداشته باشند که در آن صورت هم درصد موفقیت تماس، همان عددی است که در موافقت‌نامه پروانه اعلام شده است.

متاثر از سرویس‌های مخابراتی هستیم
معاون فنی شبکه ایرانسل درباره کیفیت پائین برخی سرویس‌های سیم‌کارت‌های ایرانسل گفت: کیفیت ایرانسل ناشی از عملکرد ایرانسل و خدماتی است که از شرکت‌های مخابراتی دریافت می‌کند.
"علی‌اصغر عینی‌پور" افزود: ما باید تمام خطوط انتقال را از شرکت‌های مخابراتی از جمله شرکت زیرساخت دریافت کنیم و به همین دلیل کیفیت ما به نحوی مرتبط با عملکرد شرکت‌های مخابرتی است.
وی خاطرنشان کرد: اگر خطوط انتقال دچار مشکل شود، مشترک ایرانسل نیز در مقصد با مشکل مواجه می‌شود و به همین دلیل است که یک مقدار از کیفیت شبکه ایرانسل متاثر از سرویس‌های مخابراتی است که دریافت می‌کند.
عینی‌پور، درباره اختلال در سرویس SMS ایرانسل گفت: درحال توسعه سریع شبکه و افزایش مشترک هستیم که به ناچار باید تجهیزات شبکه افزیش یابد که موجب بروز اختلالات مقطعی نیز می‌شود.
وی اظهار امیدواری کرد: با راه‌اندازی مرکز پیام کوتاه ایرانسل در شمال شرق تهران تا ماه آینده، اختلالات مقطعی در این سرویس از بین برود.
معاون فنی شبکه ایرانسل درباره کیفیت پائین سرویس GPRS در دو روز پیانی هفته که شامل طرح‌های تشویقی ایرانسل شده است، گفت: باتوجه به ینکه GPRS برای نخستین بار در ایران ارایه می‌شود، این سرویس به صورت تشویقی و رایگان اریه شد تا مشترکان با آن آشنا شوند.
وی با اشاره به اینکه کل پهنای باندی که اکنون در اختیار مشترکان است، ۴۰ مگابایت است، اضافه کرد: بعد از یکی دو هفته، استفاده از این سرویس افزیش یافته و کل پهنای باند درخواستی ما اشباع شده و به ناچار پهنای باند را دو برابر کردیم که باز هم نیاز به افزیش آن داریم.


فناوری‌هی روز را به یران می‌آوریم
"جوتی دزای" معاون عملیاتی ایرانسل معتقد است: درحال حاضر تحریم‌هیی علیه یران است که مانع وورد فناوری به یران می‌شوند اما ما بید ورود فناوری به یران را تضمین کنیم.
وی افزود: فناوری را وارد یران می‌کنیم که با فناوری‌هی روز دنیا تطابق دارد و بید نیازهی مشترکمان را برآورد کند.
وی درباره فناوری IP Back Bone که قرار است از سوی هوواوی وارد یران شود،‌ گفت: فناوری ین شرکت برابر IP Back Bone خیلی از شرکت‌ها در سیر نقاط دنیا است و ما مشکلی از نظر کار و سرعت هوواوی در پرداختن به موضوعات مختلف نداریم.
وی با اشاره به ینکه شرکت‌ها موظف هستند تا خدمات مورد نیاز ما را به نحو مطلوب در اختیار ما قرار دهند، افزود: در ژوئن ۲۰۰۶ در نتیجه اقدام نوکیا زیمنس تصمیم گرفتیم از پلتفرم IN زیمنس استفاده کنیم چون پلتفرم IN نوکیا در چند سال ینده مورد استفاده قرار نخواهد گرفت و بید تلاش کنیم تا به روز باشیم.

دو سرویس جدید دیگر
مدیر توسعه محصول یرانسل نیز در ین نشست با اریه توضیحاتی در مورد تعرفه‌ها و طرح‌هی یرانسل و تشریح سرویس‌هی ارزش افزوده ین شبکه، از اریه دو سرویس جدید دیگر خبر داد.
"احسان مظفری‌پور" افزود: سرویس "لطفا با من تماس بگیرید" سرویس جدیدی است که بری دارندگان سیم‌کارت‌هی ایرانسل راه‌اندازی شده تا حتی در صورت نداشتن شارژ بری برقراری تماس و یا ارسال پیام کوتاه، امکان برقراری ارتباط را داشته باشند.
وی اظهار داشت: ین سرویس نیاز به مرکز پیام کوتاه دارد که مشکلات موقت در نتیجه به روز کردن در ین سرویس هم وجود دارد و به زودی رفع خواهد شد.
مظفری‌پور، همچنین از اریه سرویس "فهرست طلیی" بری سیم‌‌کارت‌هی دائمی خبر داد که با افزودن شماره به ین لیست می‌توانند از مزیی یرانسل شامل هزینه کمتر در برقراری تماس با افراد ین لیست برخوردار شوند.
وی با اشاره به اریه سرویس صورتحساب الکترونیکی (e-care) بری مشترکان سیم‌کارت دائمی گفت: از ۵۰۰ هزار مشتری دائمی سیم کارت‌هی دائمی، ۱۲۰ هزار نفر خواستار ین سرویس هستند که می‌توانند به صورت آنلین صورتحساب و ریزمکالمات خود را کنترل کنند.