js

آخرین اخبار

با حضور رئیس‌جمهوری

سامانه شهر هوشمند ایرانسل در انزلی راه‌اندازی شد

سامانه شهرهوشمند و خدمات شهروندی هوشمند ایرانسل با حضور حسن روحانی رئیس‌جمهوری، در منطقه آزاد انزلی راه‌اندازی شد.

سامانه شهر هوشمند ایرانسل در انزلی راه‌اندازی شد
به گزارش روابط عمومی ایرانسل، این سامانه که برای نخستین بار در ایران توسط ایرانسل راه‌اندازى شده، از انواع فناوری‌های نوین به ویژه خدمات اینترنت اشیا (IoT) بهره می‌گیرد و امکان یکپارچه‌سازی و بهره‌بردارى از خدمات گوناگون شهرى را بر بسترى هوشمند و کارا فراهم می‌کند.

راه‌اندازی این سامانه در سفر روز ۱۰ فروردین رئیس‌جمهوری به استان گیلان برای افتتاح پروژه‌های بزرگ اقتصادی و زیربنایی این استان انجام شد.

در فاز نخست برای ارائه خدماتی مانند مدیریت هوشمند پسماند شهرى، آبیاری بهینه فضاهای سبز، اندازه‌گیری سطح آب مخازن و در فاز بعدی برای خدماتی نظیر مدیریت هوشمند روشنایی معابر، مدیریت پارکینگ‌های شهری، پایش کیفیت هوا و سرعت وزش باد بر بستر این سامانه در منطقه آزاد انزلی برنامه ریزی و اقدامات لازم صورت گرفته است.

همچنین، پس از رونمایی آزمایشی از سامانه حمل و نقل و پرداخت هوشمند ایرانسل مبتنى بر فناورى NFC که پیش از این و در ایام مبارک دهه فجر با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات برای نخستین بار در ایران و در شهر اهواز انجام شده بود، اقدامات لازم جهت بهره برداری از خدمات شهروندی هوشمند مبتنی بر همین فناوری در انزلی نیز آغاز شد.

این راهکار با همکارى سازمان منطقه آزاد انزلى و بر بستر شبکه ارتباطى ایرانسل به بهره‌بردارى رسیده و با استفاده از آن، فضای امن و قابل اطمینانی برای ارائه انواع خدمات پرداخت با سرعت و سهولت بیشتر فراهم مى‌شود. بر این اساس درگاه‌های پرداخت منطقه آزاد از جمله گمرک، اماکن تفریحی، سالن‌های همایش و غیره به این فناوری مجهز خواهند شد.

راه‌اندازی این سرویس، نقش مهمى در افزایش رفاه ساکنان، گردشگران و کارکنان منطقه آزاد انزلی ایفا کرده و با تسهیل فرایندهای پرداخت، به جذب بیشتر گردشگر و روان‌سازی امور واردات و صادرات نیز کمک میکند.

عضویت در مجله هفتگی

برای عضویت فرم زیر را پر و سپس ارسال نمایید.

خوراک خبری