مدیریت استفاده از اینترنت همراه

مدیریت استفاده از اینترنت همراه

در این مقاله به شما آموزش می‌دهیم مصرف اینترنت خود را مدیریت کنید و از هزینه‌های خود بکاهید.

تمامی فعالیت‌های آنلاین شما، از جمله تماشای آنلاین فیلم و سریال، گوش دادن آنلاین به موسیقی، دانلود عکس و فیلم، خرید آنلاین، به‌روزرسانی اپلیکیشن‌ها یا سیستم‌عامل، ارسال ایمیل و … به مصرف اینترنت منتهی می‌شود. اما میزان اینترنت مصرفی در هر یک از فعالیت‌های آنلاین شما متفاوت است.

برای مدیریت مصرف اینترنت بهتر است قبل از خرید بسته اینترنت یک پیش‌بینی کلی راجع به مصرف روزانه، ماهانه و یا سالانه خود داشته باشید. سپس با توجه به نیاز، میزان مصرف و یا ساعات مصرف بسته مناسب خود را از بین بسته‌های متنوع اینترنت همراه با قیمتی مقرون به صرفه خریداری کنید.

برای یک پیش‌بینی دقیق می‌توانید از اپلیکیشن ایرانسل‌من استفاده کنید. این اپلیکیشن میزان مصرف اینترنت شما را به صورت لحظه‌ای دنبال می‌کند و اطلاعات مربوط را به صورت نموداری، به همراه جزئیات به شما نشان می‌دهد. میزان مصرف اینترنت خود را در یک بازه مشخص با استفاده از این اپلیکیشن دنبال کنید و سپس بسته مورد نظر خود را بخرید.

موارد زیر به شما کمک می‌کند تا مصرف اینترنت خود را کنترل کنید:

  • برای هات اسپات گوشی‌تان یک رمز عبور دشوار انتخاب کنید و این گزینه را به طور معمول غیرفعال نگه‌دارید. بدین ترتیب از اتصال دیگر دستگاه‌ها به شبکه اینترنت گوشی‌تان جلوگیری می‌کنید.
  • بسیاری از اپلیکیشن‌های نصب شده روی گوشی همراه شما مصرف اینترنت بالایی دارند. در قسمت تنظیمات گوشی، استفاده اپلیکیشن‌های غیرضروری از اینترنت همراه را غیرفعال کنید.
  • اگر اپلیکیشن ایمیل بر روی گوشی خود دارید، آن را به گونه‌ای تنظیم کنید که هر گاه وارد اپلیکیشن شدید ایمیل‌های جدید، برای شما دانلود شود.
  • به‌روزرسانی خودکار اپلیکیشن‌های گوشی خود را غیرفعال و گزینه به‌روزر‌سانی دستی را فعال کنید. در این صورت هرگاه مایل بودید می‌توانید اپلیکیشن مورد نظر خود را به‌روزرسانی کنید.
  • بسیاری از اپلیکیشن‌ها در صورت اتصال به اینترنت، روی گوشی به شما پیغام‌های غیرضروری نمایش می‌دهند که تنها باعث مصرف اینترنت گوشی شما می‌شوند. در قسمت تنظیمات، ارسال این پیغام‌ها را غیرفعال کنید.
  • در هنگام جستجوی اینترنتی، تا جای ممکن از سایت‌های سازگار با گوشی همراه استفاده کنید. در این سایت‌ها نمایش تبلیغات متحرک و یا تصاویر غیرضروری به حداقل می‌رسند و در نتیجه میزان مصرف اینترنت شما در زمان جستجوی اینترنتی کاهش می‌یابد.
  • قابلیت مکان‌یابی گوشی خود را غیرفعال و تنها در صورت نیاز آن را فعال کنید.
  • در زمان‌های خاص حتی می‌توانید اینترنت همراه گوشی خود را خاموش کنید.