نسل ۳ و ۴ باند پهن همراه ایرانسل رسما راه اندازی شد

۱۳۹۳/۰۶/۰۵

نسل ۳ و ۴ باند پهن همراه ایرانسل رسما راه اندازی شد

شب گذشته و طی مراسمی با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و معاونین این وزارتخانه، جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی و اصحاب رسانه، پروانه ارتقاء شبکه ایرانسل به نسل های بالاتر به مدیرعامل ایرانسل اعطا شد. ایرانسل تنها اپراتور کشور با پوشش سراسری است که تابحال موفق به اخذ پروانه ارتقاء شبکه به نسلهای بالاتر شده است.

پیش از این و در سیزدهم مردادماه، “موافقتنامه ارتقاء پروانه” بین مدیرعامل ایرانسل و رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی مبادله شده بود و حالا، پس از یک دوره راه‌اندازی آزمایشی، شبکه نسل ۳ و ۴  ایرانسل با اعطای “پروانه ارتقاء شبکه” به صورت رسمی راه اندازی شد.

ایرانسل تجربه ای بسیار متفاوت از اینترنت همراه را برای مشترکان خود به ارمغان آورده و مفتخر است به عنوان اپراتور دارای پوشش سراسری شبکه، نسل ۳ و ۴  اینترنت را بر بستر تلفن همراه به مشترکان خود عرضه کند.

بدین ترتیب، تمامی مشترکان ایرانسل، بدون نیاز به تعویض سیم کارت خود و یا پرداخت هرگونه هزینه راه اندازی یا فعال سازی، یا الزام در خرید بسته ای خاص، صرفا با حضور در مناطق تحت پوشش، می توانند از کیفیت متمایز این خدمات بهره مند شوند. علامت های H، H+ یا 3G و حتی 4G یا LTE روی نمایشگر تلفن همراه نشان می دهد که مشترک در شبکه اینترنت پهن باند همراه قرار دارد. هم اکنون خدمات اینترنت در نسل های بالاتر، در شهرهای تهران، کرج، مشهد، اهواز، تبریز، رشت، ارومیه، کرمانشاه، همدان، خرم آباد، سنندج، بندرعباس، اراک، اردبیل، قزوین، قم، زنجان، ایلام و اسداباد ارائه شده و به سرعت در حال گسترش است.


با راه اندازی این زیرساخت پیشرفته، ایرانسل این ام
کان را فراهم کرده تا دامنه گسترده ای از خدمات مبتنی بر دیتا، از جمله دولت الکترونیک، پرداخت همراه، بانکداری الکترونیک و غیره به سادگی در اختیار مشترکان قرار گیرد و علاوه بر بهبود تجربه زندگی دیجیتال، منجر به رونق بیشتر در بازار کسب و کار شود.