پنج ویژگی iOS 11 که باید درباره آن‌ها بدانید

شرکت اپل در کنفرانس سالیانه خود در سپتامبر ۲۰١٧ نسخه ۱۱ سیستم عامل گوشی و تبلت خود را معرفی کرد. در این مقاله به معرفی تعدادی از مهم‌ترین ویژگی‌های نسخه مذکور می‌پردازیم.

پنج ویژگی iOS 11 که باید درباره آن‌ها بدانید

اشتراک‌گذاری کلمه عبور

سناریو: شخصی از شما کلمه عبور Wi-Fi مورد استفاده‌تان را سوال می‌کند زیرا بهتر از شما می‌داند که وقتی گزینه Wi-Fi وجود دارد، دلیلی ندارد از سرویس اینترنت همراه استفاده کند.

در گذشته این فرآیند دردسرساز بود، خصوصا وقتی از کلمات عبور پیجیده‌‌ای برای شبکه Wi-Fi خود استفاده می‌کردید. با این‌حال، iOS 11 کار را ساده کرده است. بهترین خبر این است که برای این منظور به هیچ تنظیمات خاصی نیاز نخواهد بود.

روش انجام کار: وقتی یک ابزار iOS 11 متصل به شبکه Wi-Fi ابزار iOS 11 دیگری را شناسایی می‌کند که در حال تلاش برای اتصال به همان شبکه است، پیامی را نمایش خواهد داد که از شما می‌پرسد آیا تمایل دارید اجازه دسترسی به شبکه را در اختیار ابزار جدید قرار دهید یا خیر. اگر پاسخ شما مثبت باشد، اطلاعات به ابزار دیگر فرستاده می‌شود تا به‌طور خودکار به شبکه متصل شود.

تنظیم خودکار

تصور کنید تازه iPhone 8/8Plus جدید خود را خریداری کرده‌اید. شما هیجان‌زده هستید اما در عین حال احساس می‌کنید حوصله ندارید تمام کلمات عبور مختلف خود را دوباره در گوشی جدید وارد کنید، تازه ما اصلا به اعمال تمام تغییرات کوچک تنظیمات که در طول سال‌ها آن‌ها را با ملاحظه انجام داده‌اید، اشاره نمی‌کنیم.

تمام ابزارهای iOS 11 می‌توانند این تغییرات و تنظیمات را روی یک شبکه Wi-Fi واحد با ابزار iOS دیگری به‌اشتراک بگذارند.

 

تخلیه اپلیکیشن‌های بلااستفاده

مراحلی در iOS 11 وجود دارند که تا حدود زیادی به مدیریت اپلیکیشن‌ها کمک می‌کنند، زیرا به کاربران اجازه می‌دهند اپلیکیشن‌های بلااستفاده را بجای حذف، تخلیه (Offload) نمایند. در هنگام تخلیه، iOS داده‌ها را حفظ نموده اما خود اپلیکیشن را حذف می‌کند. وقتی تصمیم به نصب مجدد اپلیکیشن مورد نظر می‌گیرید، کارتان را از همان جایی که رها کرده بودید ادامه می‌دهید. دو روش برای انجام این‌کار وجود دارد:

روش اول: در این روش، تمام اپلیکیشن‌های بلااستفاده تخلیه خواهند شد. به مسیر General > iPhone Storage رفته و سپس گزینه Offload Unused Apps را فعال کنید.

روش دوم: در این روش می‌توانید اپلیکیشن ‌های مورد نظرتان را به‌طور دستی از همان صفحه تخلیه نمایید. برای این منظور کافی است اپلیکیشنی که می‌خواهید تخلیه شود را در فهرست اپلیکیشن‌های نصب شد، انتخاب کنید. iOS در اینجا دو شاخص مفید را در اختیارتان می‌گذارد که به تصمیم‌گیری آگاهانه شما کمک خواهند کرد: اندازه فایل و زمان آخرین باری که از اپلیکیشن استفاده کرده‌اید.

در زیر فهرست اپلیکیشن‌‌ها، گزینه‌ای برای تخلیه (Offload) یا حذف (Delete) اپلیکیشن مورد نظرتان را می‌بینید. در اینجا نیز به‌همان ترتیب شاخصی برای حجم اپلیکیشن و دیتا/مستندات آن را خواهید دید.

پس از تخلیه، آیکن اپلیکیشن همچنان روی صفحه خانگی شما باقی می‌ماند، اما با یک نشان ابر کوچک روی آن. به‌این ترتیب iOS 11 به شما نشان می‌دهد که حالا اپلیکیشن مورد نظر در کلود قرار دارد. با ضربه زدن روی آیکن اپ، بلافاصله دوباره روی گوشی شما نصب خواهد شد.

 

غیرفعال کردن رده‌بندی‌ها و نقدهای داخل اپ

در صورتی که ترجیح می‌دهید اعلان‌های نقد داخل اپ (In-App) را غیرفعال کنید، به مسیر Settings > iTunes & App Store رفته و سپس گزینه In-App Ratings & Reviews را غیرفعال نمایید.

 

غیرفعال یا محدود کردن پخش خودکار ویدیو در اپ استور

بدون تردید طراحی جدید اپ استور جذاب است، اما ویدیوهایی که به‌طور خودکار پخش می‌شوند به هیچ وجه برای میزان مصرف سرویس اینترنت همراه شما خوب نیستند.

خبر خوب این است که اپل گزینه‌ای را برای غیرفعال کردن پخش ویدیوها در اپ استور اضافه کرده است. کافی است به مسیر Settings > iTunes & App Store > Video Autoplay بروید که به‌شما اجازه می‌دهد آن‌ها را به‌طور کامل غیرفعال نموده یا پخش ویدیو را تنها به زمان‌های ارتباط روی Wi-Fi محدود کنید.

كلمات كليدی: اپلیکیشن، اپل، اپ استور، iOS 11، iPhone 8

پربیننده ترین مقالات