js

آخرین اخبار

معرفی ارتباطات دستگاه به دستگاه درایران‌تله‌کام۲۰۱۵

برای نخستین بار در ایران؛ ایرانسل سامانه تخصصی ارتباطات دستگاه به دستگاه را در نمایشگاه ایران‌تله‌کام معرفی کرد

معرفی ارتباطات دستگاه به دستگاه درایران‌تله‌کام۲۰۱۵


 


ایرانسل همزمان با برپایی نمایشگاه بین المللی ایران تله‌کام ۲۰۱۵، برای نخستین بار در ایران، سامانه پیشرفته خدمات دستگاه به دستگاه  (M2M)را معرفی کرد.


به گزارش روابط عمومی ایرانسل، این سامانه بستر مناسبی برای ارائه انواع خدمات دولت همراه و هوشمندسازی خدمات و صنایع مختلف به شمار می‌آید و کاربردهای مختلف آن در حوزه‌هایی نظیر شهر هوشمند، صنایع هوشمند، سلامت همراه، خانه‌های هوشمند، حمل و نقل و خودروهای هوشمند در معرض دید بازدیدکنندگان از سالن اختصاصی ایرانسل در شانزدهمین نمایشگاه بینالمللی ایران تله‌کام قرار گرفته است.


ایرانسل با توجه به نیاز شرکت‌ها و سازمان‌ها و با هدف بهبود خدمت‌رسانی در حوزه فناوری‌های ارتباطی و اطلاعاتی(ICT) ، اقدام به راه‌اندازی واحد ویژه‌ای با عنوان «کسب و کار سازمانی» نموده و در همین راستا در بخشی مجزا و اختصاصی به معرفی انواع راه‌‌کارهای سازمانی خود در نمایشگاه ایران تله‌کام ۲۰۱۵ پرداخته است. در این بخش انواع راهکارهای سازمانی ایرانسل برای مدیریت بهتر و به‌صرفه‌تر ارتباطات سازمانی مانند خدمات ابری (Cloud Services)، خدمات اینترنت و دیتای سازمانی، کنفرانس ویدئویی و سامانه مدیریت یکپارچه ارتباطات سازمانی به سازمانها معرفی می‌شود.


خدمات تخصصی ایرانسل برای کسب و کارها، بخش دیگری از غرفه راهکارهای سازمانی را به خود اختصاص می‌دهد که شامل بستر ارتباطاتی امن همراه (APN)، خدمات مبتنی بر مکان (LBS)، خدمات آگاهی‌رسانی و تبلیغات هوشمند، کدهای دستوری (USSD)، سامانه مدیریت ناوگان خودروها و مدیریت ماموریت‌های شهری است که در این نمایشگاه به صاحبان کسب و کار، سازمان‌ها و شرکت‌ها معرفی شده است.


سرمایه‌گذاری هزار میلیاردی ایرانسل بر روی  M2M


امروزه دنیای ارتباطات محدود به افراد نیست و انواع دستگاه‌ها، ماشین‌آلات، خودروها و اشیای مختلف نیز به یکدیگر متصل هستند و با یکدیگر به تبادل اطلاعات می‌پردازند. این ارتباطات نیازمند یک بستر امن و پیشرفته است تا مدیریت تعداد زیادی دستگاه و حجم بالایی از ارتباطات را برای سازمان‌ها و دولت‌ها میسر سازد. پیش‌بینی‌های صورت گرفته در این زمینه حاکیست که تا چند سال آینده حدود ۵۰ میلیارد دستگاه و شیء از این طریق به یکدیگر متصل خواهند شد و بیش از ۵۰۰ اپراتور موبایل در ۱۹۰ کشور جهان نیز خدمات M2M را ارائه خواهند داد.
ایرانسل هم همگام با این روند جهانی، بالغ بر یک هزار میلیارد ریال در این پروژه سرمایه‌گذاری کرده و اینک با اجرایی شدن آن، امکان اتصال هزاران دستگاه و ارائه صدها خدمت مختلف بر روی این بستر توسط شرکت‌ها و سازمان‌ها را فراهم آورده است و نقشی کلیدی در اشتغال‌زایی و ارائه خدمات دولت همراه ایفا خواهد نمود.


سامانه خدمات دستگاه به دستگاه (M2M) ایرانسل، دوم شهریور ماه امسال طی بازدید دکتر محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از ساختمان مرکزی ایرانسل، به صورت رسمی افتتاح شد.
شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنایع مخابرات و اطلاع‌رسانی (ایران تله‌کام ۲۰۱۵) تا هفتم مهر ماه روزانه از ساعت ۹ تا ۱۷ در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برپا است و ایرانسل با حضور در سالن اختصاصی ۲۷ و غرفه‌های فضای باز این نمایشگاه، پذیرای بازدیدکنندگان خواهد بود.