سؤالات متداول

نصب زوم


دانلود اپلیکیشن زوم ایرانسل کاملاً رایگان است. شما می‌توانید زوم را از بازارهای اپلیکیشن معتبر یا آدرس زیر دانلود و نصب کنید:
http://irancell.ir/zoom

نسخه فعلی این اپلیکیشن تنها برای دستگاه‌های اندرویدی ارائه شده است و به زودی نسخه سایر سیستم‌های عامل نیز ارائه خواهد شد.

نکته: استفاده از اپلیکیشن زوم ایرانسل نیاز به اینترنت پرسرعت 3G ایرانسل یا WiFi با سرعت حداقل 256 کیلو بیت بر ثانیه دارد.

در حال حاضر زوم ایرانسل تنها برای اندروید نسخه 4 یا بالاتر در دسترس است ولی به زودی نسخه‌های iOS و ویندوز موبایل نیز ارائه خواهد شد.

اگر دستگاه شما دارای حافظه کارت باشد، توصیه می‌کنیم اپلیکیشن زوم را روی کارت حافظه نصب کنید. چرا که این اپلیکیشن فضای حافظه قابل توجهی نیاز دارد.

لطفاً با پشتیبانی ایرانسل تماس بگیرید یا مشکل خود را به ایمیل zoom@irancell.ir ارسال نمایید. لطفاً تا جای ممکن اطلاعات کاملی را در خصوص مشکل پیش آمده ذکر کنید از جمله:

  • مدل دستگاه و نسخه سیستم عامل دستگاه
  • نوع اینترنتی که استفاده می‌کنید (Wifi، 3G و...)
  • جزئیات مشکل به وجود آمده ، در صورت امکان شرح مرحله به مرحله کارهایی که انجام دادید و اینکه مشکل در چه مرحله ای رخ داد را نیز ذکر کنید

اگر کیفیت تصویر هنگام استفاده از اینترنت Wifi مات، نقطه نقطه یا با قطع و وصل همراه است و کیفیت تصویر با اینترنت 3G ایرانسل خوب و روان است، اشکال از اینترنت وای فای شماست و باید با خدمات دهنده اینترنت خود تماس بگیرید یا از بسته‌های اینترنت 3G ایرانسل استفاده کنید.

اگر کیفیت تصویر یک روز خوب و یک روز دیگر پایین است، معمولاً به دلیل اشکال در سرعت اینترنت شماست.

گرچه شما می‌توانید از اینترنت وای فای نیز برای استفاده از اپلیکیشن زوم ایرانسل استفاده کنید ولی ایرانسل تنها می‌تواند ارائه سرویس بر بستر 3G ایرانسل را پشتیبانی کند.

این سرویس ویژه استفاده در ایران ارائه شده است و لذا در صورت استفاده از هرگونه فیلترشکن قادر به مشاهده هیچ یک از محتواهای موجود نخواهید بود.

کانال ها و محتوای تصویری


زوم ایرانسل دسترسی سریع و آسانی را به تمامی شبکه‌های سیمای جمهوری اسلامی ایران اعم از سراسری و استانی فراهم می‌کند. همچنین بخش فیلم‌ها و سریال‌ها نیز شامل برترین فیلمها و سریالهای ایرانی و خارجی با کیفیت بسیار خوب با زوم ایرانسل در دسترس است. برخی کانال‌ها را می‌توانید به صورت رایگان تماشا کنید و برخی دیگر با خرید بسته‌های اشتراک قابل دسترسی است.

ما به صورت مداوم در حال اضافه کردن فیلمها و سریالهای جدید هستیم. این کار نیازمند توافق با صاحبان محتواست که ممکن است کمی زمان‌بر باشد. با این وجود هر هفته فیلمها و سریالهای جدیدتری به این سرویس اضافه می‌شود.

برای دیدن بسته‌های اشتراک می‌توانید به ترتیب زیر به نرم‌افزار زوم ایرانسل مراجعه کنید:

  • اپلیکیشن زوم ایرانسل را اجرا کنید.
  • با ضربه زدن بر روی دکمه + فروشگاه را باز کنید.
  • «پیشنهادها»، «کانال‌ها» و «ویدئوها» را چپ به راست اسکرول کنید.
  • تب «اشتراکها» شامل تمام اشتراک‌های قابل تهیه را مشاهده خواهید نمود.

نسخه فعلی زوم ایرانسل از تمدید خودکار پشتیبانی می‌کند.

برای لغو اشتراک فعال شده، مراحل زیر را طی کنید:

  • به قسمت تنظیمات گوشی خود بروید.
  • به بخش اشتراکها بروید.
  • اشتراک خود را پیدا کرده و آن را لغو کنید.

پرداخت در زوم ایرانسل بسیار راحت است. کافی است پس از انتخاب اشتراک مورد نظر شماره سیم کارت و رمز عبور ایرانسل خود را وارد کنید تا هزینه اشتراک از شارژ شما کسر شود.
اگر رمز عبور ایرانسل خود را نمی‌دانید یا فراموش کرده‌اید از گزینه ارسال رمز جدید استفاده کنید تا رمز عبور جدیدی برای شما پیامک شود.
اگر شارژ کافی در اعتبار خود ندارید یا مشترک دائمی ایرانسل هستید می‌توانید هزینه آن را با کارت‌های شتاب و از طریق درگاه بانکی پرداخت نمایید.

از آنجا که زوم ایرانسل بر بستر شبکه مخابراتی ایرانسل (و نه اینترنت) ارائه می‌شود از کیفیت بسیار بالاتری نسبت سایر سرویس‌ها برخوردار است. علاوه بر این پخش زنده تلویزیونی تنها بخشی از خدمات این سرویس است. تعداد فراوان فیلم‌ها و سریال‌های ایرانی و خارجی موجود در این سرویس آن را بسیار متمایز کرده است.

استفاده از زوم ایرانسل


برای مشاهده روان و با کیفیت محتوای تصویری اینترنت وای فای، 3G یا وایمکس لازم است. اپلیکیشن زوم ایرانسل با بهره‌گیری از تکنولوژی استریم انطباقی (adaptive streaming) به صورت خودکار کیفیت تصویر را مطابق سرعت اینترنت شما تنظیم می‌کند. پیشنهاد ما جهت کیفیت بهتر تصویر استفاده از اینترنت 3G ایرانسل است.

در اکثر حالات افت کیفیت به دلیل افت سرعت اینترنت است. برای مشاهده روان تصویر لطفا از اینترنت پرسرعت (حداقل 256 کیلوبیت بر ثانیه) استفاده کنید.

برای دیدن برنامه‌های تلویزیونی محبوبتان یادآور (reminder) تنظیم کنید. در صورتی که فراموش کردید می‌توانید از بخش آرشیو شبکه‌ها استفاده کنید.
برای افزایش یا کاهش صدا می‌توانید از دکمه‌های روی گوشی همراه خود استفاده کنید یا هنگام پخش ویدئو انگشت خود را در سمت راست صفحه به بالا یا پایین حرکت دهید. حرکت انگشت در سمت چپ صفحه نیز میزان نور صفحه را تنظیم خواهد کرد.
اگر هنگام اجرای نرم‌افزار زوم گوشی شما در حالت بی‌صدا (silent) باشد، تصاویر نیز بدون صدا پخش خواهند شد. ولی هر زمان مایل باشید می‌توانید صدا را برگردانید.