مدیریت مصرف آزاد اینترنت چیست؟

بسته‌های متنوع اینترنت همراه دارای حجم و اعتبار زمانی مشخصی هستند. وقتی حجم یا اعتبار زمانی یک بسته اینترنت به پایان برسد، به‌طور پیش‌فرض اینترنت شما قطع نمی‌شود و می‌توانید همچنان به اینترنت متصل بمانید. اما در این صورت مصرف اینترنت شما با قیمت آزاد محاسبه می‌شود که هزینه بیشتری دارد. مصرف آزاد اینترنت برای مواقع ضروری که فرصت خرید و فعال‌کردن بسته‌های اینترنت را ندارید شاید گزینه مناسبی باشد؛ اما در بیشتر موقعیت‌ها بهتر است با توجه به الگوی مصرف‌تان یکی از بسته‌های مقرون‌به‌صرفه اینترنت را فعال کنید.

درنتیجه برای صرفه‌جویی در هزینه‌های اینترنت و جلوگیری از مصرف ناخواسته آن، می‌توانید به روش‌های زیر مصرف آزاد اینترنت خود را غیرفعال کنید تا پس از پایان حجم یا اعتبار زمانی بسته‌های اینترنتی‌ که فعال کرده‌اید، اینترنت همراه شما خودبه‌خود قطع شود و فقط با فعال‌کردن بسته بتوانید از اینترنت استفاده کنید:

راه‌های غیرفعال‌کردن مصرف آزاد اینترنت ایرانسل:

  • شماره‌گیری #۳*۲*۳*۵۵۵*

در صورتی که دوباره تمایل داشتید در مواقع ضروری بتوانید از اینترنت آزاد استفاده کنید، کد #۴*۳*۵۵۵* را شماره بگیرید یا از طریق سوپر اپلیکیشن ایرانسل من (و طی مراحل فوق) مصرف اینترنت به صورت آزاد و بدون بسته را فعال کنید.