شنبه 2 شهريور 1392 بازی تخت گاز 2013 (دوره هفتم) - ۱ شهریور تا ۳۱ شهریور ۱۳۹۲

 

 موضوع : خودرو های دنیا

تاریخ برگزاری:
                     شروع مسابقه: ۱ شهریور ۱۳۹۲
                     پایان مسابقه: ۳۱ شهریور ۱۳۹۲ ساعت ۱۲ شب

برگزار کننده: شرکت رهنما کامیابان نخستین (بییپ)

قیمت هر سوال: ۹۹۰ ریال

 
تعداد سوالات: ۴۵ رقابت در کل

حامی :
                    شرکت رهنما کامیابان نخستین (بییپ)

جوایز این دوره :

                    جایزه قرعه کشی: یک قطعه طلا به ارزش ۳۰،۰۰۰،۰۰۰ ریال (سی میلیون ریال)( افرادی که حداقل یک خودرو را انتخاب کرده باشند)
                    جایزه رقابتی:  ۱ سکه بهار آزادی ( شرکت کننده ای که بیشترین دارایی را کسب کرده باشد)


آغاز بازی: کاربر با ارسال عبارت OZV TGAZ به ۸۲۸۲ عضو بازی خواهد شد. . عضویت در بازی رایگان است و فقط در ازای ارسال پیام‌های بعدی از کاربر هزینه کسر خواهد شد. هر کاربر در ابتدای بازی ۱۰۰۰ سکه دریافت میکند و با آن میتواند برای خود یک خودرو خریداری نماید. گزینه های ابتدایی برای خرید، خودروهای پراید، سمند و تیبا خواهد بود، اما کاربر با شرکت در بازی و دریافت سکه های بیشتر، میتواند خودروهای بهتری خریداری نماید.
نمونه متن: 
          

                                                  

به بازی تخت گاز خوش آمدید. شما در این بازی میتوانید با انتخاب خودروی خود، با سایر کاربران رقابت کنید و برنده یک دستگاه مرسدس بنز شوید!
در ابتدا شما ۱۰۰۰ سکه در اختیار دارید و میتوانید یکی از خودروهای زیر را خریداری نمایید:
۱. پراید (۶۰۰ سکه)
۲. تیبا (۷۰۰ سکه)
۳. سمند (۸۵۰ سکه)
برای انتخاب، کد خودرو را با یک فاصله پس از عبارت TG به ۸۲۸۲ ارسال کنید.
مثال:
TG ۳

            

شرکت در رقابت رانندگی: هر کاربر پس از انتخاب خودروی خود، میتواند وارد رقابت با سایر کاربران شود. برای این کار، هر کاربر باید یکی از انواع مسابقات فرمول ۱، رالی صحرا و مسابقه شهری را انتخاب نماید. پس از انتخاب نوع مسابقه، چهار خودروی رقیب به او پیشنهاد میشود و او میتواند وارد رقابت با یکی از آنها شود.

نمونه متن:

 

           

شما خودروی تیبا را برای خود انتخاب نمودید. برای شروع رقابت با سایر کاربران, میخواهید در کدام یک از مسابقات زیر شرکت کنید؟
۱. فرمول ۱
۲. رالی صحرا
۳. مسابقه شهری
برای انتخاب, گزینه مورد نظر را با یک فاصله پس از TG به ۸۲۸۲ بفرستید.
راهنمایی: دقت کنید که با توجه به نوع خودروی خود, در مسابقه شرکت کنید.
مثال:
TG ۳

 
 

           

شما با خودروی تیبا آماده شرکت در مسابقه شهری هستید.
چهار حریف دیگر با خودروهای زیر آماده رقابت با شما هستند:
۱. تیبا
۲. پراید
۳. سمند
۴. پژو ۲۰۶
برای انتخاب, گزینه مورد نظر را با یک فاصله پس از TG به ۸۲۸۲ بفرستید.
راهنمایی: رقیب خود را با توجه به نوع خودرو و مسابقه ای که انتخاب نموده اید انتخاب نمایید.
مثال:
TG ۳

 

 
            

 نحوه برنده شدن در هر رقابت: در هر یک از انواع مسابقه‌های فرمول ۱، رالی صحرا و مسابقه شهری، بعضی از ویژگی های خودرو اهمیت بیشتری دارند. در واقع برنده مسابقه فرمول ۱ خودرویی است که سرعت و شتاب بیشتری دارد، اما برنده رالی صحرا خودرویی است که قدرت موتور و تعداد سیلندر آن بیشتر است. برای برنده شدن در مسابقه شهری هم، خودروها با مصرف و وزن کمتر در اولویت هستند. بنابراین هر کاربر باید بر اساس خودروی خود و نوع مسابقه، رقیب خود را انتخاب نماید.

نمونه متن: 

                                                 

آفرین. شما موفق شدید در مسابقه شهری با خودروی خود (تیبا), بر حریف خود با خودروی سمند غلبه کنید و ۴۰۰ سکه کسب کنید.
راهنمایی: موفقیت شما به دلیل مصرف سوخت کمتر و وزن کمتر خودروی شما بود.
اکنون برای شرکت مجدد در رقابت, عبارت
TG RACE
را به ۸۲۸۲ ارسال کنید.
شما در هر روز فرصت ۵ رقابت را دارید.


                                                  

توضیح: با توجه به این که مصرف سوخت و وزن خودروی تیبا از خودروی سمند کمتر است, در مسابقه شهری بین این دو خودرو, راننده تیبا برنده خواهد بود. در صورتی که این دو خودرو در رقابت دیگری (رالی صحرا یا فرمول ۱) شرکت کرده بودند, معیارهای دیگری مانند قدرت موتور, تعداد سیلندر, حداکثر سرعت و شتاب صفر تا صد در تعیین برنده اهمیت پیدا میکرد.
در واقع میتوان گفت که کاربران با داشتن اطلاعات کلی از ویژگی های خودروها, باید بتوانند ترکیب مناسبی از نوع خودرو, نوع مسابقه و خودروی رقیب را انتخاب نمایند تا بتوانند به پیروزی دست یابند. در این بازی چالش کاربر از سطح پاسخ دادن به یک سوال فراتر رفته وهر فرد برای موفقیت, نیاز به انتخاب استراتژیک و طراحی مسیر دارد. این کار سبب افزایش جذابیت بازی برای افراد خواهد شد.

کاربران می توانند برای خود نام مستعار گذاشته و همچنین با ارسال عبارت TG ۶۰ به ۸۲۸۲ می توانند نام  ، خودرو و میزان سکه۱۰ نفر برتر بازی را مشاهده  کنند.
مثال:
TG Hossein

 گاراژ تخته گاز: هر کاربر که حداقل ۵۰۰ سکه به دست آورده باشد، میتواند اقدام به بهبود خودرو خود کند و به اصطلاح آن را ارتقا بخشد، لوازم جانبی و تعمیرات با توجه به اینکه چه میزان باعث افزایش توان رقابتی خودرو میشود، قیمت گذاری شده اند و پس از خرید باعث میشود خودرو او در مقابله با خودروهای بیشتر  و قوی‌تری توان پیروزی داشته باشد:
 لیست تجهیزات جانبی (سکه):
فیلتر هوا (۱۵۰۰)
بنزین سوپر (۵۰۰)
تعویض شمع (۱۰۰۰)
تعویض فیلتر سوخت (۵۰۰)
روغن مصنوعی (۵۰۰)
مبدل و انبار لوله اگزوز (۱۰۰۰)
موتور شارژکننده توربین (۱۰۰۰)
پیش متراکم کننده (۱۰۰۰)
 
مراحل بازی: کاربر پس از ۳ بار شرکت در یک نوع مسابقه، به مسابقه بعدی میرود. در واقع هر فرد باید ۳ بار در مسابقه شهری، ۳ بار در فرمول یک و ۳ بار در رالی صحرا شرکت نماید. مجموع ۹ رقابتی که فرد انجام داده است، مرحله اول بازی را تشکیل میدهد.
کل بازی تخت گاز در ۵ مرحله تعریف شده است. کاربر پس از ۹ بار شرکت در رقابت به مرحله بعدی بازی وارد میشود. تفاوت مراحل بازی در میزان امتیازدهی و خودروها خواهد بود. به این صورت که کاربر با ورود به هر مرحله، امکان خرید خودروهای بیشتری را خواهد داشت.

  

 
مسابقه شهری
فرمول یک
رالی صحرا
مجموع رقابت در این مرحله
مرحله ۱
۳ بار
۳ بار
۳ بار
۹ بار
مرحله ۲
۳ بار
۳ بار
۳ بار
۹ بار
مرحله ۳
۳ بار
۳ بار
۳ بار
۹ بار
مرحله ۴
۳ بار
۳ بار
۳ بار
۹ بار
مرحله ۵
۳ بار
۳ بار
۳ بار
۹ بار
مجموع کل رقابت ها
۴۵


 نحوه امتیازدهی: هر کاربری که درخواست شرکت در مسابقه را ارسال میکند، در صورت برنده شدن ۴۰۰ سکه دریافت خواهد نمود. در صورتی که رقابت به صورت مساوی به پایان برسد، ۲۰۰ سکه به کاربر داده خواهد شد. اما در صورتی که رقیب برنده مسابقه باشد، ۱۰۰ امتیاز به رقیب داده خواهد شد و فرد بازنده امتیازی کسب نخواهد کرد. هر کاربر در هر روز تنها امکان شرکت در ۵ رقابت را خواهد داشت. امتیازات فوق مربوط به مرحله اول بازی هستند. میزان امتیازات در سایر مراحل بازی در جدول زیر نمایش داده شده اند:

مرحله در بازی
امتیاز برد
امتیاز تساوی
امتیاز برد (برای کاربری که با درخواست کاربر دیگر وارد و برنده شده)
مرحله ۱
۴۰۰
۲۰۰
۱۰۰
مرحله ۲
۵۰۰
۲۵۰
۱۰۰
مرحله ۳
۶۰۰
۳۰۰
۱۰۰
مرحله ۴
۸۰۰
۴۰۰
۱۰۰
مرحله ۵
۱۰۰۰
۵۰۰
۱۰۰


  نحوه انصراف: کاربر برای انصراف از عضویت در مسابقه میتواند دستور LAGHV TGAZ را از طریق پیام کوتاه به شماره ۸۲۸۲ ارسال کند.


تذکر مهم: با لغو مسابقه در هر مرحله از مسابقه، تمامی امتیازات کسب شده برای کاربر محفوظ خواهد ماند و کاربر بر اساس امتیازاتی که تا آن لحظه کسب کرده است در قرعه کشی ها شرکت داده خواهد شد.
شما هر زمان پس از لغو عضویت می توانید مجددا وارد مسابقه شده و مسابقه را از آخرین سوالی که قبلا پاسخ داده اید ادامه دهید. در اینصورت امتیازات جدید کسب شده به امتیازات قبلی شما افزوده خواهد شد.


نحوه قیمت گذاری:
ارسال پیامک به۸۲۸۲  رایگان می باشد این بدین معنی است که مشترکان برای ارسال OZV TGAZ به ۸۲۸۲ هزینه ای پرداخت نمی کنند. ولی با توجه به اینکه این سرویس بعنوان یک سرویس ارزش افزوده به شمار می آید مشترکان فقط در ازای پیامک های دریافتی از سیستم هزینه پرداخت می کنند.در واقع خدمات ارزش افزوده، خدماتی هستند که فراتر از سرویس های پایه یک اپراتور (مثلا ارسال SMS) ارائه می شوند بنابراین در قیمت گذاری این گونه سرویس ها، پیامک های حاوی محتواهای ارزش افزوده در طبقه بالاتری نسبت به پیامک های معمولی قرار می گیرند.

با نظر به موارد فوق و با توجه به اینکه در بازیهای پیامکی در ازای هر درخواست، یک پیامک ۵ قسمتی (معادل ۵ پیامک) برای مشترکان ارسال می گردد، قیمت پاسخگویی به هر سوال معادل ۹۹۰ ریال محاسبه گردیده است.


انتخاب یرندگان:

انتخاب برنده قرعه کشی: قطعه طلای ۳۰،۰۰۰،۰۰۰ ریال
در پایان بازی از بین شرکت کنندگانی که حداقل ۱ خودرو در مسابقه انتخاب کرده باشند به قید قرعه یک شرکت کننده انتخاب خواهد شد.
(امتیاز بیشتر = شانس بیشتر)

انتخاب برنده رقابتی: ۱ سکه بهار آزادی
در پایان بازی شرکت کننده ای که بیشترین دارایی( مجموع سکه و قیمت ماشین ) را کسب کرده باشد، برنده جایزه رقابتی  در این بازی خواهد شد.


- نکته:
جوایز با کسر کسورات قانونی به برندگان اهدا می گردد.

    تذکر مهم: هر شرکت کننده در این مسابقه حداکثر یک جایزه برنده خواهد شد . ( یعنی اگر شرکت کننده ای ۲ جایزه برنده شود بهترین جایزه به او اهدا می گردد و جایزه دیگر به نفر جایگزین اهدا خواهد شد)اعلام برندگان:
قرعه کشی مسابقه معمولاً یک ماه پس از پایان آن  انجام شده  و با شماره ۰۹۳۵۱۰۰۰۰۰۰ با برنده تماس و احراز هویت می گردد.
شماره پشتیبانی شرکت رهنما کامیابان نخستین برای پیگیری و اهدای جوایز ۸۸۳۲۱۶۲۲ -۰۲۱ می باشد.
قابل توجه شرکت کنندگان در مسابقات بییپ: 
 

اهداء جوایز در ویترین ایرانسل حداکثر ۳ماه پس از تاریخ پایان مسابقه همان دوره می باشد.
 
ضمنا برندگان بعد از اعلام نتایج ، ۳۰روز مهلت دارند که مدارک خود را ارائه دهند.
 
بدیهی است پس از پایان مهلت مقرر شرکت رهنما (بییپ) هیچگونه مسئولیتی در قبال تحویل جوایز به برندگان نخواهد داشت.
 


کلمات کليدي
NOSEARCH